Ze Zahrad na Vlčí horu

Publikováno: 31.1.2017 Autor: admin

Tato příjemná procházka však může ještě dále pokračovat. Stačí se jen držet žluté značky až na rozcestí, které se kříží se značkou červenou. Zde si můžete udělat malou přestávku na svačinu a zaskočit k nedaleké Verončině studánce s výbornou pitnou vodou. Potom se však vydejte zpátky po žluté značce a zvolna vystoupejte k rozhledně Vlčí hora.

Při závěrečném stoupání na tento vrch, který má nadmořskou výšku 581 m nedoporučujeme, abyste se řídili kompasem. Magnetovec obsažený v hornině způsobuje na některých místech odchylku střelky od severního směru až o čtyřicet stupňů. Raději se orientujte podle žluté turistické značky.
Tuto nádhernou rozhlednu s fantastickou vyhlídkou postavil Horský spolek pro nejsevernější Čechy podle plánu rumburského stavitele Josefa Hampela (který byl mimo jiné i autorem rozhledny na Dýmníku). Věž na Vlčí hoře byla slavnostně otevřena 19. 5. 1889 a o této významné události psaly noviny a turistické časopisy nejen v Čechách, ale i v sousedním Německu.
NA rozhledně budete vždy mile přivítáni a pohoštěni, ale také obdarování podrobným a poutavým výkladem. Zakoupit zde můžete řadu suvenýrů a pohledů.