Archiv:

RSS

Na rozhlednu Dýmník

31.1.2017 více zde

Nenechte si ujít návštěvu velkorysého daru městského radního Augusta Wenschuba, který se rozhodl, že ke svým šedesátinám a odchodu do důchodu vybuduje rozhlednu, kterou poté věnoval darem rumburské sekci Horského spolku pro nejsevernější Čechy. Slavnostní otevření rozhledny, jejíž výstavba trvala necelých deset měsíců, se konalo 27. září 1896 a po svém zakladateli nesla dlouho jméno Augustova věž.

Z Dýmníku do Zahrad

31.1.2017 více zde

Pokud půjdete od restaurace na Dýmníku stále po žluté značce dál, dojdete krásnou lesní cestou, lehce zvlněnou a bez stoupání až do obce Zahrady.
Cestou budete přecházet přes křižovatku silnic do Nových Křečan, Krásné Lípy a Brtníků. Její zvláštností je to, že stojí na rozvodí Severo - Baltském. Při pohledu ve směru vaší cesty teče voda po vaší pravé ruce do Baltského moře a voda nalevo do Severního moře.

Ze Zahrad na Vlčí horu

31.1.2017 více zde

Tato příjemná procházka však může ještě dále pokračovat. Stačí se jen držet žluté značky až na rozcestí, které se kříží se značkou červenou. Zde si můžete udělat malou přestávku na svačinu a zaskočit k nedaleké Verončině studánce s výbornou pitnou vodou. Potom se však vydejte zpátky po žluté značce a zvolna vystoupejte k rozhledně Vlčí hora.

Výlet končí v Brtníkách

31.1.2017 více zde

Pokud se rozhodnete pro procházku na obě rozhledny, ujdete pohodlně a bez větší námahy téměř třináct kilometrů. Cesta z Vlčí hory poté vede do osady Brtníky, stačí se jen držet žluté značky až na okraj lesa, kde se tentokrát připojíte ke značce červené. Po ní dojdete do Brtníků, kde jsou dvě výborné a laciné restaurace. Zde si můžete dát chutný oběd a příjemně tak zakončit svůj výlet.

Zavítejte na sever

31.1.2017 více zde

Pokud toužíte po klidné procházce lesními cestami, kde není slyšet nic jiného než zpěv ptáků a na kterých vás vyruší jen prchající srnky, liška nebo rozčilená veverka, vydejte se do severní části Šluknovského výběžku. Ať již pěší nebo cyklistické výlety v okolí jednotlivých měst vám přinesou mnoho odpočinku a relaxace.